Warsztaty "Zostań przyjacielem wody" Drukuj

W czwartek 17 października br. odbyły się w klasie III b warsztaty pn. "Zostań przyjacielem wody" realizowane przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 Celem warsztatów było zdobycie podstawowych informacji z zakresu ochrony wód, ich jakości, zasobów, przyczyn zanieczyszczenia i metod ich ochrony.

 Nasz szkoła jest jednym z uczestników projektu "Zostań przyjacielem wody".  Przed nami kolejne działania m.in. przeprowadzenie na terenie szkoły kampanii pn. "Dni przyjaciół wody" oraz udział w konkursie artystycznym pn. "Z czym kojarzy mi się woda?".

 R%CEE w Płocku przekaże na rzecz szkoły Walizkę ekobadawczą - zestaw do analizy chemicznej wód i gleb, poradnik dla nauczycieli pn. "Ochrona zasobów wód i ich jakości" oraz kalendarz edukacyjny pn. "Kropelka do kropelki" dla uczniów biorących udział w kampanii.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska