Nareszcie w szkole Drukuj

Nareszcie w szkolePierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.
Po raz pierwszy próg naszej szkoły przekroczyły najmłodsze dzieci, które złożyły uroczyste ślubowanie i tym samym wstąpiły w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku.
Na sali zebrani byli: Dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne, a także rodzice i opiekunowie dzieci, którzy towarzyszyli im w tym ważnym momencie.
Pasowania pierwszoklasistów dokonała pani dyrektor Anna Wiśniewska. Każde dziecko z dumą przyjęło tarczę szkoły z rąk pani wicedyrektor Ewy Różańskiej.
Uroczystość uświetnił występ dzieci z klasy III b, które przygotowała pani Beata Pacek.
Nowy rok szkolny powitali również starsi koledzy. Uroczystość dla klas czwartych rozpoczęła pani wicedyrektor, która skierowała do uczniów oraz nauczycieli serdeczne słowa powitania i życzenia pomyślnej nauki.
Następnie uczniowie klas VI c i V b przygotowani przez panią Małgorzatę Skrzyńską zaprezentowali część artystyczną nawiązującą do minionych wakacji, przypominając również o zasadach zachowania bezpieczeństwa w szkole i poza nią.
Ważnym elementem tego dnia było spotkanie uczniów poszczególnych klas z wychowawcami w salach lekcyjnych, zapoznanie się z planem zajęć oraz organizacją nowego roku szkolnego.
Po zakończeniu szkolnych uroczystości przedstawiciele uczniów i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w obchodach poprzedzających Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2014/2015 i złożyli kwiaty przy płycie Nieznanego Żołnierza w 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Tego dnia również delegacja klasy 6 b pod opieką pani Marzeny Stupeckiej złożyła kwiaty przy pomniku ofiar zamordowanych przez NKWD w Katyniu.
Pełni zapału i chęci przystępujemy do pracy w nowym roku szkolnym.Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska