Odsłonięcie Tablicy Ponarskiej Drukuj

Odsłonięcie Tablicy PonarskiejW niedzielę 14 września 2014 r. w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa na Cmentarzu Parafialnym przy al. Kobylińskiego w Płocku, po Mszy św. o godz. 11.30, odbyło się odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Ponarskiej. Tablica Ponarska jest znakiem naszej pamięci o 100 000 ofiar, jakie ponieśli Polacy w Ponarach k. Wilna w latach 1941-1944.
Uroczystość zakończył montaż słowno-muzyczny, poświęcony męczeństwu Polaków w Ponarach na Litwie. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe płockich szkół, a wśród nich przedstawiciele naszej "Siedemnastki" pod opieką pana Pawła Grabowskiego. Po zakończeniu programu przed Tablicą Ponarską złożono kwiaty i wieńce.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska