Polski Wrzesień Drukuj

Polski Wrzesień29 września 2014 roku uczniowie klas IV - VI upamiętnili 75 rocznicę wybuchu  II wojny światowej biorąc udział w apelu Polski Wrzesień.  Hasłem przewodnim akademii był jakże wymowny cytat Józefy Radzymińskiej „Bo wolność to jest tyle ilu nas poległo i wolność to jest tyle ilu nas dziś żyje”. Dzieci z klasy IVb i przedstawicielki chóru Muzyczne Iskierki przypomniały koleżankom i kolegom, że dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Część artystyczną przygotowały p. Martyna Kochańska i  p. Agnieszka Kralka, zaś dekorację wykonała p. Małgorzata Cieślak.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska