To był wspaniały spacer! Drukuj

To był wspaniały spacer!W dniu 2 października 2014r. dzieci z klasy 1a udały się do parku. Obserwowały rośliny, szukały różnic pomiędzy drzewami i krzewami, poznawały gatunki drzew i ich owoce, a także zbierały i liczyły jesienne skarby - kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Z chęcią przyswajały wiedzę w otoczeniu przyrody. Uśmiechnięte pierwszaki wracały do szkoły. Ten piękny, słoneczny dzień pozostanie w naszej pamięci.

Podobną wyprawę odbyli w dniu 3 października uczniowie klasy I c. Udali się na spacer, do pobliskiego Parku „Na Zdunach”. W trakcie wyprawy uczniowie mieli okazję poznać różnego rodzaju drzewa i krzewy. Nauczyli się również, jak je od siebie odróżnić na podstawie kształtów liści danego drzewa. Przy okazji mieli możliwość podziwiać uroki jesieni i uczestniczyć w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska