Multimedialna lekcja historii Drukuj

Multimedialna lekcja historiiW dniu 23 października klasy VIa i VIc uczestniczyły w lekcji historii na żywo. Za pomocą Internetu połączyliśmy się z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i dzięki temu mogliśmy zwiedzać jedyną na świecie ekspozycję poświęconą 1000-letniej historii Żydów polskich. Przenieśliśmy się więc wirtualnie do synagogi, na cmentarz, do tradycyjnego domu żydowskiego i  podwórka żydowskiej kamienicy oraz do dawnej szkoły. Dowiedzieliśmy się, jakie są obyczaje i święta żydowskie, jak wyglądało życie rodziny żydowskiej przed wojną oraz dlaczego II wojna światowa była dla nich koszmarem. Bardzo podobał nam się ten nowoczesny rodzaj zajęć. Choć mamy nadzieję, że będąc w Warszawie odwiedzimy to muzeum.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska