Jan Paweł II – Świętymi bądźcie Drukuj

Jan Paweł II – Świętymi bądźcieZ okazji 36 rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w naszej szkole odbył się Apel. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego brzmiało: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Żywa jest pamięć o naszym wielkim Polaku, który w tym roku został ogłoszony świętym. Uczniowie klasy III a pod kierownictwem pani Małgorzaty Tomczak w krótkiej inscenizacji opowiedzieli o prostych gestach, ciepłych słowach i zabawnych historiach, które miały miejsce w życiu Jana Pawła II. Chór „Muzyczne Iskierki” pod kierownictwem pani Agnieszki Kralki zaśpiewał ulubione piosenki związane z Papieżem. Dekorację zaś przygotowały siostra Ancilla i pani Joanna Kowalska. Podczas Apelu został rozstrzygnięty konkurs: „Różaniec z darów jesieni”. W klasach I-III zostały przyznane następujące miejsca wraz z nagrodami: I miejsce – Oskar Ceglewski oraz Żaneta i Hubert Szarwińscy, II miejsce – Patrycja Sobótka, III miejsce – Kacper Aleksandrowicz oraz dwa wyróżnienia: Amelia Laskowska i Oliwia Tomczyk. W klasach IV-VI nagrody otrzymali: I miejsce – Magda Dzięgielewska, II miejsce – Kamil Gozdanek, III miejsce – Natalia Zielińska i Marta Gutkowska. Wszystkim gratulemy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska