Zabawy kulinarne w świetlicy szkolnej Drukuj

Zabawy kulinarne w świetlicy szkolnejGotowanie to zajęcie, które dzieci uwielbiają tak samo, jak później zjadanie przygotowanej potrawy. Łączenie składników, tworzenie czegoś nowego i podziwianie efektu końcowego sprawia wiele radości. Tak wiele, że maluchy często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak dużo są w stanie się przy tym nauczyć. Wychowawcy świetlicy postanowili raz w miesiącu organizować zajęcia kulinarne. Dzieci nauczą się, że prawidłowo skomponowana dieta i racjonalne odżywianie mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, a co za tym idzie i na sprawność intelektualną. Zdrowe jedzenie wcale nie musi być monotonne i bezbarwne. Wystarczy szczypta wyobraźni, smaku i na talerzu mogą pojawić się fantastyczne przysmaki. Dzisiaj robiliśmy sałatkę owocową i sałatkę warzywną. Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo satysfakcji i radości. BYŁO  PYSZNE.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska