Wycieczka do Grzybowa Drukuj

Wycieczka do Grzybowa15 listopada 2014 r. grupa uczniów z klas VI  wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Grzybowie. Wyjazd odbył się w ramach projektu p.n. „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość”.
W trakcie wyjazdu uczestnicy mieli okazję wziąć udział warsztatach: „Od ziarenka do bochenka”, „Wycinanka ludowa”, „Owady pożyteczne” oraz „Zwierzęta hodowlane”, podczas których przybliżono im proces powstawania chleba i tajniki jego wypieku,  zwyczaje pszczół i trzmieli, etapy produkcji miodu oraz jego walory zdrowotne. Zebrani mogli zapoznać się ze sztuką ludową i podziwiać ręcznie wykonane wycinanki. Ponadto niezwykłą atrakcją dla wszystkich okazała się możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi.
Uczniowie z pełnym zaangażowaniem brali udział  warsztatach, gdyż dzięki nim mieli szansę stać się  świadomymi użytkownikami zasobów przyrody oraz dostrzec, jak wielki wpływ na środowisko ma działalność człowieka. Bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę na temat praw rządzących przyrodą i w pełni usatysfakcjonowani nie mogą doczekać się już kolejnej takiej wycieczki.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska