Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo” Drukuj

Konkurs Piosenki Dziecięcej „Canto Piccolo”Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była folklorystyczna nuta, a co za tym idzie ukłon w stronę Oskara Kolberga, polskiego etnografa, folklorysty i kompozytora od którego urodzin minęło w tym roku 200 lat. W związku z tym chór SP 17 „Muzyczne Iskierki” otworzył konkurs wyśpiewując zadziornego oberka. Coroczna zmiana wizerunku konkursu to nie tylko nowe wyzwania dla wokalistów ale również pretekst do tego, żeby zmobilizować uczniów do nowatorskich działań plastycznych.
W tym roku zafascynowały nas przepiękne ornamenty polskiego wzornictwa ludowego, barwne koguciki, bajeczne kwiaty, magia kolorów. Wzory oparte na kulturze ludowej opanowały już wiele dziedzin. Widzimy je we wzornictwie, modzie, grafice, reklamie czy architekturze. Spróbowaliśmy je powielić, powycinać, zestawić w barwne sekwencje. Praca uczniów z klas IV - VI dała spektakularny efekt, który  można było podziwiać podczas konkursu.
Do udziału w konkursie zgłosiły się dzieci z ośmiu szkół – SP 1, Zespołu Szkół Nr 2, SP 6, SP 11, SP 17, SP 18, SP 23 oraz SP w Smardzewie. W jury konkursu zasiadały: Pani Eliza Łochowska -wokalistka, współprowadząca chór liceum im. St. Małachowskiego, instruktorka w MDK, Joanna Nycz wokalistka, nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Płocku, Bożena Tyburska – nauczycielka muzyki w Zespole Szkół nr 5.
Dla wokalistów przygotowaliśmy nagrody w dwóch kategoriach wiekowych, a dla wszystkich uczestników drobne upominki. Podczas obrad jury chór „Muzyczne Iskierki” zaprosił oczekujących na werdykt do zabawy w rytm pieśni góralskich. Można było ponadto doskonalić swoje plastyczne umiejętności wyklejając z wycinanek ludowe koguciki. Wyniki konkursu:

Grand Prix – Magda Dzięgielewska – SP 17

Kategoria klas I – III

 I miejsce – Julia Górnikiewicz, SP 1

II miejsce – Monika Zglińska, Zespół Szkół Nr2

III miejsce – Daria Miaśkiewicz, SP 17

1. Wyróżnienie – Wiktoria Staszewska, SP 6

Kategoria klas IV- VI

I miejsce  - Maciej Bohdan, SP w Smardzewie

II miejsce – Julia Wolińska, SP 6

III miejsce – Natalia Przybylińska, SP 23

1. Wyróżnienie – Natalia Sulkowska, Zespół Szkół Nr 2

2. Wyróżnienie – Jagoda Jagielska, SP 18

3. Wyróżnienie – Natalia Żółtowska, SP 17

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska