95-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża Drukuj

95-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża21 listopada w auli Urzędu Miasta odbyło się uroczyste spotkanie  z okazji jubileuszu  95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża i Dni Honorowego Krwiodawstwa. Imprezę prowadził prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku Andrzej Burnat. Obecni przyjęli gratulacje między innymi od Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego iEwy Pietrzak – Pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych. Odczytany referat przybliżył nam idee PCK, który jako organizacja przez 95 lat realizował swoją misję „czyli zapobieganie ludzkim cierpieniom i łagodzenie ich skutków oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji na tle narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych. Te szczytne idee towarzyszyły tysiącom pracowników i wolontariuszy PCK w różnych okresach naszej współczesnej historii”.
Kilka szkół płockich dostało specjalne podziękowania w formie pisemnej za działalność PCK. Z rąk prezydenta odebrała je pani Izabela Zarychta. Chór „Muzyczne Iskierki” otrzymał zaproszenie na tę uroczystość w celu uświetnienia imprezy swoim występem. Agnieszka Lisowska, absolwentka naszej szkoły, otworzyła spotkanie śpiewając hymn Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzieci z chóru, za pomocą słów ubranych w nutki, skierowały do wszystkich przybyłych podziękowania pod wspólnym tytułem: ”Zycie cudem jest”. Koncert zakończyliśmy piosenką „Dar życia”.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska