Jeż swój zwierz Drukuj

Jeż swój zwierzW dniu 25 listopada 2014r uczniowie klas: IVa, IVb, IVc, Vb wzięli udział w warsztatach w ramach kampanii edukacyjnej "Jeż swój zwierz", której celem jest upowszechnianie wiedzy o jeżach, które są pod całkowitą ochroną. Podczas warsztatów trenerzy Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku mówili o tym, co jedzą jeże, jak im pomóc, gdy tego wymagają. Trenerzy warsztatów szczególnie podkreślali, że jeże często giną wskutek działalności człowieka, np. potrącane przez samochody, od wykładanych trucizn na gryzonie i ślimaki czy przy wypalaniu traw, wpadają też do studzienek i wykopów, giną pod kosiarkami, padają ofiarą chuliganów. Natomiast wszyscy szukający pomocy w postępowaniu z chorym czy rannym jeżem mogą dzwonić na numer ogólnopolskiego konsultacyjnego pogotowia jeżowego: 505 140 960.
Zajęcia zakończyły ciekawe gry i zabawy edukacyjne, w których uczniowie wykorzystali wcześniej zdobytą wiedzę.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska