Mikołajki na wesoło Drukuj

Mikołajki na wesołoTradycyjnie, jak co roku, gdy zbliżają się imieniny Mikołaja, w naszej szkole odbywa się rambit „Mikołajki na wesoło” dla klas IV – VI, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Drużynę stanowili przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy mieli do wykonania kilka zadań, np. rozwiązać krzyżówkę, wykazać się znajomością polskich zwyczajów świątecznych, napisać wierszyk o Mikołaju czy powiedzieć słowa kolędy. O tym, ile kto zdobędzie punktów decydowało „koło fortuny”. Największe emocje budziły zadania, które należało wykonać  na czas. Po emocjonującej walce i przy głośnym dopingu zwyciężyła drużyna klas V. Rambit zakończyły odwiedziny Mikołaja, który dla wszystkich uczniów przywiózł słodki upominek.
5 grudnia w naszej szkole został ogłoszony dniem „mikołajkowym”, w którym uczniowie mieli przyjść do szkoły w czerwonej mikołajowej czapce, rogach renifera lub stroju Mikołaja. Najlepiej to zadanie wykonały klasy 2b oraz 1c, które otrzymały od Samorządu Uczniowskiego słodką niespodziankę.
Mamy nadzieję, iż wszyscy uczniowie naszej szkoły bawili się znakomicie i wrócili do domy uśmiechnięci.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska