Świąteczne ciasteczka Drukuj

Świąteczne ciasteczkaCzyż to nie wspaniale - w świetlicy zabawić się w prawdziwego cukiernika, piekarza? Jeszcze trzeba umyć ręce i już można  zabrać się do pracy… Każde z dzieci dostało ciasto wcześniej wyrobione przez panie kucharki, następnie wałkowały, wycinały kształty, układały na blasze. Wyszły piękne ciasteczka.   Następnie dzieci zabrały się do ciężkiej pracy, czyli zdobienia świątecznych ciasteczek. Bardzo się przykładały, a przy tym świetnie bawiły.  Dekoracja - to dopiero fajna zabawa. Każdy może wybrać sobie dowolny produkt do dekoracji, a to kolorowe cukiereczki, a to cukier puder, a może tak polukrować słodkim lukrem..? Praca dzieci była trudna, ale przyniosła oczekiwane efekty, ponieważ pieczenie ciasteczek sprawiło najmłodszym wielką radość, a jednocześnie dzieci poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Takie zajęcia bardzo podobają się uczniom. Radość, zabawa i pewność siebie, jakie im towarzyszą rozbudzają prawdziwy żar poznawczy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska