Konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową Drukuj

Konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkowąW grudniu został ogłoszony „Konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową” zorganizowany przez panią Agnieszkę Kralkę pod honorowym patronatem pani dyrektor Anny Wiśniewskiej. Większość bombek uczniowie wykonali na lekcjach plastyki. Podstawę stanowiła styropianowa kula. Wszyscy mogli wykazać się niczym nieograniczoną wyobraźnią. Ozdabialiśmy bombki błyszczącymi cekinami, szpilkami z kolorowymi łebkami, popcornem, makaronem, kaszą gryczaną malowaną sprayem, serwetkami, niteczkami, farbami, wstążeczkami, skrawkami materiałów, gazetami, wycinankami i kuleczkami bibuły. Niektórzy uczniowie wykonali więcej niż jedną bombkę. Kamil Dółkowski z kl. IV B zrobił aż trzy, każdą inną techniką. Bardzo ciekawa była również bombka Justyny Witkowskiej z kl. V B, która całą bombkę wykonała z kolorowego papieru bez użycia kleju. Laura i jej siostra Julia Wiśniewska wykonały bombki na stelażu z balonika pokrywając go siatką nitek i utwardzając ją mocnym klejem. Po wyschnięciu wystarczyło przebić balonik i cieszyć oko misterną siateczką w kształcie kuli. Konkurs zdominowali uczniowie z klasy IV B plasując się w czołówce i zdobywając aż 5 głównych nagród i mnóstwo wyróżnień. Pani dyrektor podziwiając małe dzieła sztuki przydzieliła nagrody z hojną, niemal mikołajową fantazją. Bombki były tak piękne, że postanowiono przyznać po kilka równorzędnych nagród. Wśród nich znalazły się: pendrive’y, breloczki, długopisy, kubeczki, podstawki, smycze, czekolady oraz gry edukacyjne i puzzle. Pani Kralka jako przewodnicząca czuwała nad pracą jury dziecięcego składającego się z uczniów klasy VI A i szkolnego chóru „Muzyczne Iskierki”. Wszystkie bombki opatrzone karteczkami z nazwiskami twórców zostały wyeksponowane podczas jasełek, a w przyszłym roku ozdobią szkolną choinkę.

Przyznane nagrody:

Klasy I- III

I miejsce – Dominik Myzia – kl. I B, Kacper Aleksandrowicz – kl. III B
II miejsce – Julia Wiśniewska – kl. I B, Julia Antczak – kl. III A
III miejsce – Michał Bitkowski – kl. I B, Damian Śniegowski – kl. I B

 Klasy IV-VI

I miejsce – Aleksandra Kalinowska – kl IV B, Kamil Dółkowski – kl. IV B, Szymon Szarwiński – kl. IV B
II miejsce – Laura Wiśniewska – kl. V B, Martyna Załęska – kl. V B, Wiktoria Szymborska – kl. IV B
III miejsce – Kacper Gierzyński – kl. IV A, Anita Skubik- kl. IV B, Martyna Korach – kl. IV A

 Rozdano 44 wyróżnienia.  

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska