Kolędnicy Misyjni 2014 – dzieciom w Indiach Drukuj

Kolędnicy Misyjni 2014 – dzieciom w IndiachPragniemy być bliżej dzieci żyjących w Indiach i wspierać je naszą modlitwą i darem materialnym. Chcemy dzielić się z nimi radością, pokojem i nadzieją, jaką pokładamy w Jezusiepowiedział ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, na konferencji prasowej, zapowiadającej akcję Kolędników Misyjnych, która odbyła się w Warszawie 16 grudnia 2014r. Kolędnicy misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych i modlą się za nich. Odwiedzając rodziny w parafii, mówią o trudnej sytuacji rówieśników w krajach misyjnych i zbierają ofiary.
Indie są jednym z najludniejszych i najbiedniejszych krajów świata. Liczba ludności wynosi ponad 1,2 mld. Chrześcijanie stanowią 2% ludności. Ubóstwo obejmuje aż 35% społeczeństwa. Na ulicach stolicy Indii – New Dehli – żyje ok. 50 tys. bezdomnych dzieci.
Dzięki pomocy ludzi dobrych serc z całego świata misjonarze mogą dać tym dzieciom schronienie oraz wspierać rozwój duchowy i intelektualny dzieci i młodzieży w Indiach, aby ich szara codzienność była choć trochę łatwiejsza i bardziej kolorowa. Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech Króli. W Polsce kolędnicy misyjni wyruszyli z dobrą nowiną po raz pierwszy w 1993 roku. Natomiast uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia Szkolnego Kola Misyjnego wyruszyli na kolędowanie po raz pierwszy.
W dniach od 28.12.2014r. do 5.01.2015r. radosną Nowinę o Narodzeniu Jezusa zanieśliśmy do instytucji Kościelnych (Kurii Diecezjalnej, Seminarium Duchownego, do Zakonów i na plebanie płockich parafii), do mieszkańców parafii farnej, oraz do naszych braci prawosławnych. Kolędowanie Misyjne zakończyliśmy udziałem w IV Płockim Orszaku Trzech Króli.
W roku 2013 polskie dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego zebrały ok. 1,8 mln zł. Są to ofiary z kolędy misyjnej, I Komunii Świętej oraz z osobistych wyrzeczeń. Zostały one przekazane na 60 projektów wskazanych przez Sekretariat Generalny Papieskich Dzieł Misyjnych w Rzymie. Trafiły do Republiki Konga (7 projektów), Demokratycznej Republiki Konga (17 projektów), Sudanu (9 projektów), Ugandy (3 projekty), Ekwadoru (4 projekty), Filipin (3 projekty), Indii (11 projektów) i Tajlandii (6 projektów).

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska