Spacer po Płocku Drukuj

Spacer po PłockuW dniu 22 listopada członkowie SKKT Kościuszkowcy wyruszyli, jak co roku, w zimowy spacer po Płocku. Tym razem wędrowali szlakiem średniowiecznego Płocka. Znaleźli fragmentu muru miejskiego, dowiedzieli się, gdzie płynęła fosa, a gdzie były bramy wjazdowe do miasta. Jakże byli zdziwieni, gdy okazało się, że ulica Kwiatka powstała właśnie na miejscu zakopanej w XIX wieku fosy.  Odszukali najmłodszy pomnik w naszym mieście, który poświęcony jest średniowiecznemu władcy- Bolesławowi Krzywoustemu. Na koniec zwiedzili wystawę „X wieków Płocka”, gdzie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o dawnym mieście, oglądając wielką makietę, przedstawiającą średniowieczny Płock.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska