Turniej w futsalu Drukuj

turniej w futsaluReprezentacja Płocka zajęła trzecie miejsce na turnieju w futsalu, który w weekend odbył się w Auxerre – mieście partnerskim Płocka. Do Francji pojechała z Płocka 8-osobowa grupa młodych piłkarzy z dwoma trenerami. W zawodach odbywających się w dniach 23 - 25 stycznia 2015r. wzięło udział w sumie 20 drużyn w kategorii wiekowej U11 (rocznik 2004 i młodsi).
W pierwszej fazie - grupowej Płock rywalizował z zespołami z Francji - PSCM, TONNERRE, MIGENNES, COULANGES LA VINEUSE i wyszedł z pierwszego miejsca w grupie zachowując komplet zwycięstw. Tym samym znalazł się w ósemce najlepszych drużyn.
W fazie ćwierćfinałowej płocczanie pewnie pokonali zespół z Apopoigny 2:0, w półfinale trafili na miejscowy klub A.J. Auxerre. Rywale z partnerskiego miasta okazali się zbyt silni dla polskiej drużyny i ostatecznie rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:2. Francuscy kibice, którzy przybyli do hali na turniej,  podczas tego meczu mocno kibicowali płocczanom i po końcowej syrenie nagrodzili ich gromkim brawami i gratulowali bardzo dobrej postawy. 
W meczu finałowym o 3-4 miejsce Płock pewnie pokonał zespół z SENS 3:0. Do Płocka drużyna wróciła z pucharem za 3. miejsce oraz honorowym pucharem ufundowanym przez Dom Współpracy z Miastami Partnerskimi, Frankofonią i Wymiany Międzynarodowej Miasta Auxerre.

Skład drużyny: Lodziński Oskar, Lodziński Filip - SP17, Grabiński Mateusz, Jankowski Oliwier, Kotarski Adam, Bieniek Filip - SP22, Stankowski Michał - SP12, Szczurowski Jakub - SP11

Trenerzy: Paweł Grabowski, Zbigniew Mierzyński. Wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali nasze miasto w turnieju, są jednocześnie członkami Płockiej Akademii Piłki Nożnej.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska