Płock na szóstkę Drukuj

Płock na szóstkęW tym roku szkolnym kolejny raz bierzemy udział w projekcie Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej "Płock na szóstkę". Tym razem naszą szkołę reprezentować będzie klasa 4b wraz z wychowawczynią. W ramach akcji będziemy poznawać najważniejsze atrakcje turystyczne miasta.

Pierwsze wyjście mamy już za sobą. W czwartek 12 marca 2015 roku zwiedzaliśmy sakralną część Płocka. Swoją wycieczkę zaczęliśmy od Muzeum Diecezjalnego, gdzie podziwialiśmy ekspozycję "Chrystus w sztuce" - poznając i szczegółowo omawiając symbolikę poszczególnych dzieł sztuki. Zawitaliśmy też,  do skarbca diecezjalnego, w którym obejrzeliśmy zabytki sztuki sakralnej. Jednak nasze największe zainteresowanie wzbudziła szafa, otwierana z czterech stron, w której znajduje się jedna z największych w Polsce kolekcji pasów kontuszowych. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku, gdzie podziwialiśmy kopię słynnych Drzwi Płockich oraz sarkofag ze szczątkami dwóch władców Polski - Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego. 

Po tej wspaniałej lekcji udaliśmy się na poczęstunek do pizzerii, który zorganizowaliśmy z okazji Dnia Kobiet.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska