Płock na szóstkę - odsłona druga Drukuj

Płock na szóstkę - odsłona druga19 marca 2015r. w czwartkowe popołudnie klasa 4b pod opieką p. Marzeny Kowalskiej (j.ang) odwiedziła Muzeum Mazowieckie w ramach projektu "Płock na szóstkę", dzięki któremu odkrywamy wspaniałe atrakcje turystyczne naszego miasta. Jest to najstarsze muzeum publiczne kraju. Powstało w 1821 z inicjatywy członków Towarzystwa Naukowego w Płocku.
Muzeum Mazowieckie słynie z największych w Polsce zbiorów sztuki secesyjnej. Dzieci podziwiały między innymi ekspozycję poświęconą znanej płocczance - Mirze Zimińskiej Sygietyńskiej, która wraz z mężem założyła Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska