Dzień Patrona Szkoły Drukuj

Dzień Patrona Szkoły10 kwietnia uroczyście  obchodziliśmy Dzień Patrona. To wielkie święto szkoły. W tym dniu uczniowie klas I-III w strojach galowych zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w uroczystym apelu poświęconym postaci Tadeusza Kościuszki, przygotowanym przez klasę 2c pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Wójcik. W I części apelu uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacji multimedilanej, z której dowiedzieli się kim był Tadeusz Kościuszko i czym zasłużył sobie na szacunek i miłość Polaków. Wzruszającym momentem prezentacji był fragment filmu, w którym bohater składa przysięgę narodowi polskiemu. W II części apelu uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek, a także ciekawostek dotyczących patrona. Na scenie wystąpiły dzieci w strojach krakowskich, w stroju kosyniera i stroju Naczelnika, co podkreśliło podniosły charakter uroczystości. Na zakończenie najuważniejsi uczniowie mogli wykazać się wiedzą, odpowiadając na pytania-zagadki o Tadeuszu Kościuszce. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była brawami oraz kolorowanką - portretem patrona.
Klasy IV-VI również obejrzały prezentację multimedialną o Tadeuszu Kościuszce. Reprezentacje klas brały udział w konkursie „Świeć przykładem jak Tadeusz Kościuszko”. Konkurencje dotyczyły wiadomości z życia patrona szkoły oraz zasad dobrego wychowania. Klasa VIa wykazała się  najlepszą  znajomością zasad zachowania przy stole czy też w różnych instytucjach kulturalnych, zdobywając I miejsce. Tuż za nimi uplasowała się klasa VI c i VB.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska