Uczymy się dbać o nasze ząbki Drukuj

 Uczymy się dbać o nasze ząbkiDnia 22 kwietnia 2015 r. w SP 17 zostało przeprowadzone w klasach pierwszych spotkanie edukacyjne na temat "Higiena jamy ustnej", które zaprezentowały uczennice ze Szkoły Medycznej w Płocku. Przekazały wiedzę na temat próchnicy zębów. Udzieliły instruktażu prawidłowego szczotkowania zębów odpowiednią metodą. Przeprowadzono konkursy z udziałem dzieci, które zostały nagrodzone. Rozdano kolorowanki o tematyce szczotkowania i naklejki dzielnego pacjenta. Na koniec wszyscy zatańczyli i zaśpiewali piosenkę "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda". Spotkania takie przeprowadzane są w celu profilaktyki próchnicy u dzieci.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska