Dzień Ziemi w płockim zoo Drukuj

Dzień Ziemi w płockim zooZ okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi, który jest obchodzony 22 kwietnia na terenie płockiego ZOO odbyła się plenerowa zabawa dydaktyczna - „CITES-owe podchody”. Drużyny (klasy z płockich podstawówek) zwiedzały ZOO wg wskazówek, poszerzały swoją wiedzę zoologiczną i rozwiązywały różne zagadki. Każda drużyna miała swojego przewodnika, który w ciekawy sposób opowiadał o żyjących w ZOO zwierzętach.

Największą atrakcją była możliwość brania na ręce żywych „eksponatów” ogrodu zoologicznego (jaszczurki, węże, żółwie, płazy i owady). Nasza drużyna reprezentowana przez klasę 4b zajęła III miejsce.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska