Konkurs Pięknego Czytania Drukuj

Konkurs Pięknego Czytania4 maja 2015 roku uczniowie: Jakub Domaszczyński z kl. 1b, Kacper Toczyski z kl. 2c oraz Kacper Aleksandrowicz z kl. 3b pod opieką p. Magdaleny Wójcik udali się do Biblioteki Pedagogicznej, gdzie reprezentowali naszą szkołę w VII edycji Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanym przez tę bibliotekę i Książnicę Płocką. Zadaniem uczniów było głośne przeczytanie uprzednio wylosowanego fragmentu literatury dziecięcej w czasie 2 minut. Nie było to łatwe, ponieważ komisja konkursowa oceniała uczestników według następujacych kryteriów: płynności, wyrazistości, poprawności i tempa czytania. Brała również pod uwagę odpowiednią intonację oraz interpretację tekstu. Uczniowie musieli też wykazać się umiejętnością radzenia sobie z tremą. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W nagrodę uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, pięknie ilustrowane książki oraz przybory szkolne. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska