Zielona Szkoła w Sendeniu Drukuj

Zielona Szkoła w SendeniuDniach 6 – 8 maja 2015 roku uczniowie klas IV-VI przebywali w Modelowym Wiejskim Centrum Ekoturystyki Przyjaznemu Środowisku Zielonej Szkole w Sendeniu. Przygoda z ekologią rozpoczęła się w Izbie Przyrodniczo - Leśnej Nadleśnictwa Łąck od zajęć na temat roślin i zwierząt oraz spaceru do Sendenia. Po obiedzie dyrektor obiektu pani Olga Wilczek zapoznała uczestników z regulaminem ośrodka, historią szkoły oraz przedstawiła informacje na temat Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszego dnia wyplatane były jeszcze koszyki z papierowej wikliny oraz wykonywane ramki do zdjęć.  Przedpołudnie drugiego dnia rozpoczęło się wypiekiem chlebków oraz zajęciami z edukacji ekologicznej na temat odnawialnych źródeł energii znajdujących się na terenie   Placówki. Dużą atrakcją była przejażdżka bryczką po okolicy. Po obiedzie podczas zajęć „Węże nie są zimne i śliskie” prowadzący nauczył młodych ekologów odróżniać węże jadowite od niejadowitych. Wykonywano również figurki z masy solnej. Wieczorne zajęcia przyniosły wiele emocji, w terenie przy użyciu GPS poszukiwano skarbu. Po zachodzie słońca miło spędzono czas przy ognisku. Ostatnią atrakcją, w drodze powrotnej,  było zwiedzanie Stada Ogierów w Łącku.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska