Ziemia - Nasz Dom Drukuj

Ziemia - Nasz Dom26 maja 2015r. w naszej szkole odbył się apel ekologiczny pt. "Ziemia- Nasz Dom", przygotowany przez uczniów klas III, V i VI. Celem apelu było uświadomienie uczniom zagrożeń środowiska naturalnego oraz możliwości walki z nimi.
Nasi szkolni aktorzy w zabawnych scenkach i wesołych piosenkach przekazali kolegom i koleżankom w jaki sposób należy dbać o przyrodę, żeby zachować jej piękno i przekazać przyszłym pokoleniom.
Uczniowie kl. III zaprezentowali się w przedstawieniu „Eko-Kapturek", a  kl.  V i VI odegrały przedstawienie pt. „Sąd nad człowiekiem”. W inscenizacjach dzieci przedstawiły najgorsze zagrożenia dla naszego środowiska i przypomniały co robić, aby nie dopuścić do zniszczenia naszej Planety. Uroczystość uświetniły chór „Muzyczne Iskierki” oraz zespół muzyczny Pląs.

Apel stał się okazją, by przypomnieć, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, o które powinniśmy dbać.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska