Warsztaty ekologiczne - "Tropiciele odpadów" Drukuj

Warsztaty ekologiczne - "Tropiciele odpadów"2 czerwca 2015 roku uczniowie klasy 5c wraz z panią pedagog Mariolą Galas oraz wychowawcą panią Marzeną Kowalską, uczestniczyli w ekologicznych warsztatach pn. "Tropiciele odpadów". Podobnie jak w latach ubiegłych, akcję „Programu aktywnej edukacji” prowadzi Związek Gmin Regionu Płockiego, który zapewnia przewodnika-ekologa. Warsztaty są „zielonymi lekcjami edukacji ekologicznej”, które służą nauce selektywnej zbiórki odpadów. Ważnym elementem warsztatów jest piesza wędrówka ułatwiająca bezpośredni kontakt dzieci z naturą.
Swoją wycieczkę rozpoczęliśmy od odwiedzenia pawilonu do gromadzenia i segregacji odpadów użytkowych na Podolszycach Północnych. Następnie odwiedziliśmy Kobierniki – Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych, gdzie spotkaliśmy się z prezydentem Miasta Płocka - panem Andrzejem Nowakowskim. Później pojechaliśmy do rezerwatu przyrody „Dąbrowa Łącka”, gdzie pani przewodnik przeprowadziła ciekawe gry i zabawy związane z ekologią. Na zakończenie odwiedziliśmy  Nadleśnictwo Łąck, gdzie miło spędziliśmy czas przy ognisku piekąc kiełbaski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikat Tropiciela Odpadów.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska