Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 Drukuj

Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0Do udziału w V Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 zaproszono 50  zespołów uczniów wybranych spośród zgłoszonych do Festiwalu szkół. Z naszej szkoły zaproszono 2 zespoły. Pierwszy, pracujący w Programie Szkoła z Klasą 2.0 (więcej w zakładce Nasze Projekty) pod kierunkiem pani Martyny Kochańskiej, który poznawał metodą projektu Wielką Brytanię i drugi, który pod okiem pani Magdaleny Uździckiej poznawał legendy i opowieści Wielkiej Brytanii.

Do Warszawy przyjechało 200 osób z całej Polski, żeby pokazać efekty swojej pracy. Pierwszego dnia, czyli 31 maja, braliśmy udział w edukacyjnej grze miejskiej, odnajdując różne zabytki i charakterystyczne miejsca w naszej stolicy. Atrakcją było to, że cały czas poruszaliśmy się metrem. Potem dzieciaki miały warsztaty z odkrywania, podczas których farbowały kwiaty i robiły mieszankę z różnych substancji. Popołudniu zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik. Drugi dzień, 1 czerwca, był oficjalnym dniem Festiwalu. Wszystkie zaproszone zespoły miały swoje stanowiska w Centrum Nauki Kopernik, na których pokazywały to, nad czym pracowały w Programie Szkoła z Klasą 2.0. Były prezentacje, makiety, eksperymenty, quizy i zabawy. Jeden z naszych zespołów prezentował w języku angielskim Wielką Brytanię, przy czym Kamil Dółkowski (kl.4b) wcielił się w postać Harrego Pottera, Magda Dzięgielewska (kl.4a) była słynnym Ciastkiem (podobno pieczono je na dworze królowej Elżbiety I), a Ola Kalinowska (kl.4b) wystąpiła jako Big Ben. Na stoisku było przygotowane też zadanie, które polegało na ułożeniu z 3 krzyży flagi Wielkiej Brytanii. Drugi nasz zespół prezentował różne scenki z brytyjskich legend. Dziewczęta z klasy V b: Maja Ferszt, Martyna Szymborska i Justyna Witkowska wciąż zmieniały stroje, wcielając się w role:  Robin Hooda, Merlina, Elain, czy tez króla Artura. Tym, którzy odgadli przygotowane zagadki, dziewczęta wręczały nagrodę – Komiks „Przewodnik po Płocku”, zachęcając przy tym do odwiedzenia naszego miasta.

Gościem specjalnym Festiwalu była Minister Edukacji Narodowej, która odwiedziła też nasze stoiska. Byli też przedstawiciele międzynarodowej organizacji Teach For All, z którymi mimo obecności tłumaczy, dzieciaki rozmawiały po angielsku. Bardzo im się podobały nasze stanowiska i chętnie się z nami fotografowali. Oprócz tego było mnóstwo zabawy, przygotowanej dla dzieci przez British Council i Goethe Institute.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska