Piknik Rodzinny 2015 Drukuj

Piknik Rodzinny 201512 czerwca 2015 r. został zorganizowany w naszej szkole V Piknik Rodzinny. Jak na prawdziwy piknik przystało, było barwnie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor szybko stawały się zaraźliwe. Imprezę rozpoczęła część artystyczna przygotowana dla licznie przybyłych rodziców przez dzieci i nauczycieli. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogli rywalizować ze sobą podczas licznych zabaw i gier. Piknik prowadził znany płocki dziennikarz sportowy pan Bogdan Wolny. Po ogromnym wysiłku fizycznym można było napić się orzeźwiającej lemoniady, skosztować ciast i naleśników z dżemem, zjeść sałatki owocowe. Aby sił do dalszej zabawy nie brakowało, wszyscy częstowali się pajdami chleba ze smalcem zgodnie z tradycją mazowiecką. Dzieciaki mogły do woli korzystać z licznych atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz malowanie twarzy – prowadzone przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego. Uczestnicy Pikniku mogli włączyć się w Kampanię "Postaw na rodzinę" biorąc udział w Grze Rodzinnej oraz uzyskać informacje na temat działalności prowadzonej w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł. Nasz Piknik uświetniły występy: tresura psów, sztuki samoobrony w wykonaniu uczniów Gimnazjum PUL w Płocku, prezentacja pierwszej pomocy w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół Medycznych w Płocku. Komenda Miejska Policji w Płocku zaprezentowała metody kryminalistyczne, symulator jazdy na rowerze i policyjny motocykl. Przedstawiciele Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej przygotowali prezentację o profilaktyce uzależnień, wykonywali pomiar ciśnienia krwi i badanie spirometrem. Zakładowa Straż Pożarna PERN zaprezentowała nowoczesny wóz strażacki, kurtynę wodną, a na zakończenie była ulubiona przez dzieci zabawa w pianie. Nagrody wręczane przez Panią Dyrektor ufundowała Rada Rodziców, Rada Osiedla "Dobrzyńska" oraz Urząd Miasta Płocka. Radość była ogromna, a zabawa udana. Koordynatorami imprezy byli pan Stanisław Zotow i pan Andrzej Biały.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska