Wycieczka do Parku Jurajsko-Botanicznego Drukuj

Wycieczka do Parku Jurajsko-BotanicznegoW dniu 17 czerwca klasa 1a była na wycieczce w Parku Jurajsko - Botanicznym, w Kołacinku. Dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych w czasie których obejrzały film na temat "Życie dinozaurów". Następnie udały się na spacer z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej. W niecodziennej atmosferze zabytkowego parku mogły zapoznać się z wyglądem różnego rodzaju drzew, roślin, jak również fauny. W czasie zwiedzania wystawy geologiczno - paleontologicznej pierwszaki miały okazję  poznać autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat. W ogromnej piaskownicy odkopywały szkielet dinozaura. Po wspaniałej zabawie na placu rozrywki z apetytem zjadły smaczny obiad. To był udany dzień pełen niezapomnianych wrażeń:)

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska