Pierwszaki w Toruniu Drukuj

Pierwszaki w ToruniuW dniu 18 czerwca dzieci z klasy 1b i 1c pojechały na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Torunia. Najpierw odwiedziły Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, którego celem  jest przekazywanie wiedzy w sposób interaktywny. Uczniowie mogli osobiście przeprowadzić eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami. Później dzieci udały się wraz z przewodnikiem na spacer po Toruniu, poznały jego historię i zabytki. Uczestniczyły też w zajęciach edukacyjnych na temat "Stary i nowy Toruń". Na koniec dzieci odwiedziły Dom Legend - miejsce, które pozwoliło im przenieść się w świat magicznych opowieści o Toruniu i jego historii. W zacnym wnętrzu średniowiecznej piwnicy usłyszały pradawne, tradycyjne, przekazywane słowem legendy toruńskie. Oczywiście było też wspólne zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz zakupy toruńskich pierników. Późnym wieczorem, ale w dobrych humorach dzieci wróciły do domu.

 


Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska