Akcja „Ratujemy i uczymy ratować” Drukuj

Akcja „Ratujemy i uczymy ratować”              Kilka ostatnich tygodni odbywały się w naszej szkole szkolenia z pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich zostali zapoznani z zasadami zachowania w sytuacjach utraty przytomności. Dzieci poznały teoretyczne zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz wykonywały ćwiczenia praktyczne  na fantomie. Każdy przeszkolony uczeń otrzymał  dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tekturową apteczkę wraz z wyposażeniem: ulotką od Jurka Owsiaka, rękawiczkami, starterem z Play wraz z instrukcją oraz wkład. Uczestnicy szkolenia otrzymali także certyfikaty ufundowane przez WOŚP, które zostaną naklejone na świadectwa szkolne.
Teraz wszyscy czujemy się bezpieczniej.    

                           

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska