ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII PRZEDŁUŻAJĄ ŻYWOT ZIEMI Drukuj

ODNAWIALNE  ŹRÓDŁA  ENERGII  PRZEDŁUŻAJĄ  ŻYWOT  ZIEMI Już po raz czternasty Szkoła Podstawowa nr 17 w Płocku była organizatorem Międzyszkolnego Rajdu Ekologiczno – Turystycznego pod hasłem „ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII PRZEDŁUŻAJĄ ŻYWOT ZIEMI ”. Impreza odbyła się 23. 06. 2015r., uczestniczyło w niej osiem grup: Przedszkole nr 14, uczniowie z SP Nr 6, 11, 16, 18, 21, SP w Staroźrebach oraz grupa uczniów ze SP Nr 17. Celem rajdu było wzbogacanie wiedzy o tematyce ekologicznej, sprzątanie trasy przemarszu, sadzenie drzewek – symbolu ochrony przyrody, poznanie miasta oraz promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku. Każda grupa otrzymała mapę z oznaczoną trasą, worki na śmieci i rękawiczki potrzebne do porządkowania trasy rajdu. Rajd rozpoczynał się przy Stadionie WISŁY. Dalej drużyny wędrowały doliną Brzeźnicy, ulicą Parowa, szlakiem spacerowym nad Wisłą, następnie przez park przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz ulicami Dobrzyńską i M. C. Skłodowskiej wróciły do Szkoły Podstawowej nr 17. Podczas wędrówki uczniowie odszukiwali punkty kontrolne, na których wykonywali różne zadania  tj. rozwiązywali zagadki, rebusy, testy, malowali plakaty, mieli także do wykonania  zadania sprawnościowe. Po przybyciu do szkoły czekał na uczestników słodki poczęstunek w postaci  batonów. Uczniowie wysłuchali również prelekcji promującej turystykę rowerową, którą wygłosił przedstawiciel Oddziału Zakładowego PTTK przy PKN ORLEN, obejrzeli ciekawe zdjęcia i poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Odbyło się również podsumowanie i zakończenie imprezy, zostały wręczone nagrody. Grupy otrzymały dyplomy i książki oraz rośliny do posadzenia na własnym terenie. Honorowym gościem imprezy był prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Płocku p. Jan Natkowski. Cała impreza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.  

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska