Wycieczka do Torunia i dzień pełen rozrywki w Płocku Drukuj

Wycieczka do Torunia i dzień pełen rozrywki w PłockuW środę 26 sierpnia 2015 r. grupa absolwentów naszej szkoły w ramach nagrody konkursowej „Start w przyszłość” zrealizowanej na podstawie uczestnictwa w projekcie edukacyjnym pn.: „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość” była na wycieczce edukacyjnej w Toruniu pod opieką pań: Marzeny Kowalskiej, Anny Miodek i Marzeny Stupeckiej. Uczniowie zwiedzali Stare Miasto, dom Mikołaja Kopernika, upiekli pierniki w Żywym Muzeum Piernika. Byli również w Planetarium, zobaczyli piernikową aleję gwiazd, a na koniec odbyli rejs statkiem po Wiśle.

Następnego dnia - w czwartek, dzieci również miały ciekawy dzień, który rozpoczął się od wizyty w płockim ZOO. Tam odbyły się bardzo ciekawe zajęcia dydaktyczne (uczniowie mieli okazję dotykać m. in. węża, żółwia oraz żabę rzekotkę), następnie udali się do Mini Parku Linowego, gdzie spędzili miło czas. Kolejnym etapem naszej wyprawy była bardzo ciekawa lekcja Savoir – vivre w Hotelu Herman zakończona obiadem z deserem. Na zakończenie wybraliśmy się do kina by obejrzeć „Małego Księcia”.

 To były bardzo ekscytujące dwa dni, pełne atrakcji i pozytywnych wrażeń.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska