W Brwileńskiej leśniczówce Drukuj

W Brwileńskiej leśniczówce

W dniu 14 września wszystkie dzieci z klas drugich wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Brwilnie. Idąc ścieżką dydaktyczną poznawały różne gatunki drzew liściastych oraz iglastych. Rozróżniały kształty liści i owoce drzew. Poznawały wybrane gatunki grzybów jadalnych oraz trujących. Próbowały rozpoznać ślady zwierząt leśnych. Rozmawiały na temat przyczyn pożarów w lasach. Na świeżym powietrzu doskonale smakowały pieczone kiełbaski. Po wesołej zabawie na leśnej polanie, dzieci chętnie udały się na spacer. Uśmiechnięte i dotlenione wracały do domów. To był bardzo miły dzień:)

Działanie realizowane podczas projektu  „Żyj zdrowo i ekologicznie” w ramach konkursu grantowego „AKADEMIA PROJEKTÓW WOLONTARIACKICH”.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska