Błogosławieni Miłosierni Drukuj

Błogosławieni MiłosierniW sobotę 19 września grupa dzieci z naszej szkoły pod opieką s. Ancilli i pani Małgosi Tomczak wyruszyła na szlak XXXIII pielgrzymki dzieci do Rostkowa - miejsca urodzin św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. Przebiegała ona hasłem: Błogosławieni Miłosierni!  Był to wyjątkowy czas radosnego przebywania "w cieniu" znaków Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, które św. Jan Paweł II poświęcił i przekazał młodym 13 marca 1983 r. w Rzymie, mówiąc: "ponieście ten Krzyż przez wszystkie kontynenty świata”. Od tego czasu pielgrzymuje on po całym świecie, a obecnie do parafii naszej diecezji.

Z naszej szkoły byli reprezentanci klas II, III i IV. Pogoda dopisała i humory również. Dzieci nie tylko się modliły, ale również tańczyły, śpiewały i świetnie się bawiły. Do zobaczenia za rok.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska