Przed Światowym Dniem Walki z Otyłością Drukuj

Przed Światowym Dniem Walki z OtyłościąW ramach realizacji projektu „Żyj zdrowo i ekologicznie”  w dniu 23 października, w przeddzień Światowego Dnia  Dniem Walki z Otyłością, uczniowie klas 4-6 wysłuchali prelekcji kierownika Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku PSSE w Płocku pana Roberta Sikory, na temat zasad zdrowego odżywiania. Podczas spotkania prowadzący  podkreślił, że bardzo ważne jest spożywanie pięciu posiłków dziennie i zastępowanie napojów kolorowych czystą wodą. Zaprezentował uczniom zasady prawidłowego odżywiania, przykłady prawidłowej diety oraz odpowiednią dla ich wieku piramidę żywienia. Podkreślił, że bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednia ilość aktywności fizycznej. Poinformował, że otyłe dzieci zmagają się ze złym samopoczuciem, apatią, niską sprawnością fizyczną i brakiem akceptacji wśród rówieśników. Ponadto zbędne kilogramy uniemożliwiają prawidłowy rozwój młodego organizmu. Spotkanie zakończyło się niespodzianką. Wolontariusze w ramach projektu częstowali uczniów jabłkami, zachęcając w ten sposób do spożywania owoców zamiast bardzo kalorycznych batoników. 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska