Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości Drukuj

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się już 10.11.2015 roku Biegiem Niepodległości z flagą. Nasi uczniowie w składzie: Dominik Czyżewski, Piotr Patora, Igor Rzechółko oraz Tomasz Gabrysiak, wzięli udział w tym honorowym biegu.

W dniu 11 listopada 2015 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości, tradycyjnie już, rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomniku Władysława Broniewskiego. Następnie, po mszy w katedrze, płocczanie przeszli w pobliże Płyty Nieznanego Żołnierza, gdzie Jakub Fersz, Mikołaj Majchrzak i Patryk Biernacki złożyli wiązankę biało - czerwonych kwiatów.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska