Płockie Powązki Drukuj

Płockie PowązkiJuż po raz piętnasty włączyliśmy się do akcji Ratujmy „Płockie Powązki” organizowanej przez  Stowarzyszenie „Starówka Płocka” i „Gazetę Wyborczą”. Tym razem zbieraliśmy pieniądze m.in. na renowację  grobu rodziny Bronarskich, w którym spoczywają bliscy Stefana "Liścia" Bronarskiego, porucznika Armii Krajowej, jednego z tzw. żołnierzy wyklętych.
Kwestarzom z koła humanistyczno - dziennikarskiego pod opieką p. Agnieszki Żółtowskiej udało się uzbierać 296 zł 28 gr.
Z brzęczącą puszką udaliśmy się do redakcji „Gazety Wyborczej”. Tam czekali już na nas: pan Jerzy Skarżyński, prezes Stowarzyszenia "Starówka Płocka", któremu przekazaliśmy całą uzbieraną kwotę, oraz p. Aleksandra Dybiec z „Gazety Wyborczej”. Nasza wizyta była też okazją do zgłębienia tajników pracy dziennikarza. Dziękujemy za Waszą hojność!
Do zobaczenia za rok!

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska