Sukces młodego pływaka Drukuj

Sukces młodego pływakaW dniach 13-14 listopada w Płocku odbył się XIII memoriał Cezarego Piórkowskiego w pływaniu. W zawodach brało udział 16 klubów z Polski oraz pływacy z miasta Mytischi (Rosja). 350 sportowców pływało na 26 różnych dystansach od 50 do 200 metrów. Barw płockiego kluby pływackiego MZOS bronił uczeń klasy 5b naszej szkoły - Patryk Walerczak. W trudnej walce zdobył brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Jest to bardzo dobry wynik, opowiada trener Stanisław Zotow, być może Patryk będzie następcą Damiana Chrzanowskiego (absolwenta naszej szkoły, wielokrotnego mistrza Polski i uczestnika Mistrzostw Świata juniorów w pływaniu). Życzymy Patrykowi dalszych sukcesów.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska