Pożegnanie jesieni Drukuj

Pożegnanie jesieni

W piątek, 27 listopada 2015 roku, dzieci z klas I-III spotkały się na apelu, na którym pożegnały jesień. Część artystyczną przygotowały klasy 2a i 2c. Wesołymi wierszykami, piosenkami i inscenizacjami przypomniały kolorową, piękną jesień, która niestety już nas opuszcza. Na scenie nie zabrakło kosza pełnego świeżych owoców, warzyw, kasztanów, żołędzi i innych skarbów jesieni. Zabawne przebrania uczniów ubarwiły przedstawienie. Pomidorki, Marchewki, a także Jabłuszka, Gruszki  przypomniały nam wszystkim o zdrowym odżywianiu. "Będziesz zdrowy i wesoły zawsze kiedy jesz owoce, zawsze kiedy jesz warzywa, zapamiętaj to! - śpiewały dzieci. Uczniowie przypomnieli także o konieczności dokarmiania ptaków w okresie zimy.

Na zakończenie apelu odbyło się podsumowanie działań przeprowadzonych w projekcie "Żyj zdrowo i ekologicznie", realizowanego w ramach konkursu grantowego AKADEMIA PROJEKTÓW WOLONTARIACKICH. Magda Dzięgielewska, przedstawicielka grupy wolontariackiej EKOLUDKI wraz z panią wicedyrektor Ewą Różańską, wręczyła nagrody i dyplomy laureatom konkursów, które zostały przeprowadzone w ramach projektu.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska