Mikołajki w Siedemnastce Drukuj

Mikołajki w SiedemnastceW dniu 7 grudnia 2015 roku uczniów i pracowników naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj, który przyniósł dla nich m.in. przybory szkolne. Następnie odbył się turniej dla klas IV – VI „Mikołajki na wesoło”. Jest to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, która weszła już do tradycji naszej szkoły. Drużynę stanowili przedstawiciele rodziców, nauczycieli i uczniów na poszczególnych poziomach klas. We wspólnej zabawie układali puzzle, odgadywali zagadki i przysłowia związane z zimą, pakowali prezent na czas. Wykazywali się również wspaniałą znajomością zwyczajów i tradycji polskich. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo muzykalni, bo każda drużyna odgadła tytuł kolędy  po 4 nutkach. Poziom był bardzo wyrównany, a o przyznaniu punktów decydowało koło fortuny. Zwyciężyła drużyna klas V.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska