Konferencja „Wolontariat jest dla każdego” Drukuj

Konferencja „Wolontariat jest dla każdego”W dniu 17 grudnia 2015 roku w  sali sesyjnej Starostwa Powiatowego  w Płocku odbyła się konferencja pn. „Wolontariat jest dla każdego”. Zgromadzonych przywitali organizatorzy:  p. Mariusz Bieniek - Starosta Płocki i p. Iwona Marczak -  Prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”.  Podczas spotkania została przekazana informacja o efektach projektu pn. „Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim“ realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Operacyjnego FIO. Następnie  przedstawi ono przykłady dobrych praktyk oraz prezentacje promujące działania wolontariuszy. Podczas gali wolontariatu wręczono  statuetki  laureatom konkursu pn. „Wolontariat – budowanie lokalnej solidarności społecznej” oraz certyfikaty uczestnictwa w projekcie pn. „Wolontariackie aktywności obywatelskie w Regionie Płockim“. Certyfikat otrzymała również nasza szkoła za przeprowadzenie  działań zawartych w projekcie „Żyj zdrowo i ekologicznie” realizowanym w ramach „Akademii Projektów Wolontariackich”. Projekt realizowany przez grupę „Ekoludki”, a koordynatorami były: p. Magdalena Kowalczyk, p. Izabela Zarychta i p. Ewa Różańska. Wyróżnienie odebrały przedstawicielki grupy Julia Antczak i Sandra Dębska uczennice klasy 4c.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska