Wyjście do Muzeum Etnograficznego Drukuj

Wyjście do Muzeum EtnograficznegoW dniu 28 listopada 2015 roku członkowie kola turystycznego udali się na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego "Spichlerz". Pogoda i humory jak zawsze nam dopisywały. W muzeum zwiedzaliśmy dwie duże wystawy "Kultura Mazowsza w Ludowej Wizji Świata" oraz "Sztuka Dalekiego Wschodu". Celem pierwszej wystawy było pokazanie zróżnicowanej kultury ludowej Mazowsza poprzez siedem regionów etnograficznych, takich jak Stare Mazowsze, Kurpie Puszcza Zielona, Kurpie Puszcza Biała, Łowickie, Gąbińskie, Rawskie i Kołbielskie. Wśród darów drugiej wystawy znalazły się dzieła rzadkie i cenne dla Azji. Obie wystawy bardzo nam się podobały.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska