Tydzień Czytania - wypożycz książkę na ferie Drukuj

Tydzień Czytania - wypożycz książkę na ferie Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką szkolną w dniach 25-29 stycznia 2016r.  zorganizował akcję "Tydzień Czytania - wypożycz książkę na ferie". W dniach 25- 27 stycznia w czasie przerw śniadaniowych uczniom czytano książki: w poniedziałek - nauczyciele, we wtorek - rodzice lub pracownicy szkoły, w środę – uczniowie. Na godzinach wychowawczych,  dzieci zastanawiały się i argumentowały "Dlaczego warto czytać?” Uczniowie stworzyli listy polecanych książek do przeczytania, których tytuły zostały wypisane przez przedstawiciela klasy na tablicy przy pokoju nauczycielskim. Uczniowie klas IV-VI wykonali projekty okładek ulubionych (proponowanych do przeczytania) książek, które zostały zamieszczone w salach lekcyjnych. Młodsze dzieci z klas I-III wykonały zakładki do książek, które przekazały do biblioteki szkolnej. Uczniowie zachęceni przez wychowawców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, przynieśli do biblioteki szkolnej swoje przeczytane książki, aby stworzyć kącik wymiany książek pomiędzy uczniami.

 

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska