Bohaterowie naszych lektur Drukuj

Bohaterowie naszych lekturW dniu 24 lutego 2016 roku reprezentacja uczniów klas II w składzie: Klaudia Janicka i Jakub Zawadzki z klasy II b oraz Wiktoria Welenc z klasy II a wzięła udział w XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko - Plastycznego "Bohaterowie naszych lektur". Jego celem była popularyzacja twórczości pisarzy dziecięcych, rozbudzanie wyobraźni dziecka oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dzieci musiały przeczytać następujące lektury: "Anatol i przyjaciele", "Pięciopsiaczki", "Osiem metrów niespodzianki" oraz wybrane wiersze ze zbioru pt. "Podróże na piórze".  Konkurencja była ogromna, dzieci musiały odpowiedzieć na wiele pytań. Dzielnie sobie z tym poradziły. Z dyplomami i uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły.
W konkursie plastycznym wyróżniona została praca Julii Wójtewicz z klasy II c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska