Warsztaty ekologiczne w „SSM – Zielonej Szkole” w Sendeniu Drukuj

Warsztaty ekologiczne w „SSM – Zielonej Szkole” w SendeniuUczniowie klas IV-VI w dniach 18, 19 i 20 kwietnia uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w „SSM – Zielonej Szkole” w Sendeniu. Cykl ekologicznych spotkań rozpoczął się  od zwiadu terenowego do 200-letniego dębu, a następnie wysłuchały dzieci pogadanki na temat Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Po południu młodzi ekolodzy z „17” uczestniczyli w zajęciach „Pożyteczne pszczoły – ich życie i twórczość”. Prelekcja połączona była z wytapianiem świec z wosku pszczelego. Dzień zakończył się warsztatami przyrodniczymi „Węże nie są zimne i śliskie”.  Drugi dzień pobyty również był pełen ekologicznych atrakcji. W godzinach przedpołudniowych dzieci wyplatały figurki z sizalu. Tuż po obiedzie uczestniczyły w „Warsztatach pachnących tradycją”, podczas których poznały techniki nakładania lukrów oraz historię związaną z wypiekiem piernika. Kolejne zajęcia ekologiczne zatytułowane „Moja wiedza może pomóc Ziemi” obfitowały w różnorodne gry i konkursy. Wieczorem odbył się bieg na orientację z wykorzystaniem GPS. Ostatni dzień rozpoczął się od zwiedzania Stada Ogierów w Łącku. Największą niewątpliwie atrakcją, podsumowującą trzydniowe warsztaty ekologiczne, była przejażdżka bryczką po polnych drogach wiodących przez  tereny Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska