I Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej – Rock ‘70 ‘80 Drukuj

I Powiatowy Festiwal Piosenki Polskiej – Rock ‘70 ‘8017 maja 2016 roku trzy dziewczynki z chóru „Muzyczne Iskierki” pojechały do Słupna, żeby wziąć tam udział w I Powiatowym Festiwalu Piosenki Polskiej – Rock ‘70 ‘80. Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Słupnie dosłownie pękała w szwach. Tematyka festiwalu okazała się bardzo atrakcyjna dla dzieci. Muzyka lat 80-tych to przecież rytmy, przy których dorastali ich dziadkowie i rodzice. Na nowo odkrywali muzykę zespołów takich jak: Lady Pank, Lombard, Maanam, Perfect, Budka Suflera, Republika i innych. Magda Dzięgielewska wystąpiła w kategorii soliści i brawurowo wykonała słynny przebój zespołu Wanda i Banda Hi Fi Superstar plasując się na II miejscu. W drugim składzie w kategorii zespoły do Magdy dołączyły: Andżelika Wyczałkowska i Magdalena Grabowska. Wspólnie wykonały piosenkę zespołu Lombard pt.: ”Szklana pogoda” i też zajęły II miejsce. Podczas festiwalu najlepiej bawili się dorośli, którzy pamiętali te piosenki i często śpiewali razem z małymi wykonawcami. Imprezie towarzyszyła niezwykle ciepła atmosfera. Dla dzieci i opiekunów przygotowano poczęstunek i niezwykle atrakcyjne nagrody.

Klikając w poniższy link, można obejrzeć występ Magdy

https://www.youtube.com/watch?v=oS90t_tAfFU&feature=youtu.be

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska