Dzień Patrona Szkoły Drukuj

Dzień Patrona SzkołyW dniu 20 maja 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Odbył się uroczysty apel oraz konkurs "Świecić przykładem jak Tadeusz Kościuszko" o tytuł "Mistrza savoir vivre" w ramach projektu "Szkoła Dobrego Wychowania". Drużyny poszczególnych klas IV-VI musiały wykazać się wiedzą w zakresie znajomości zasad dobrego wychowania, nienagannych manier, kultury przy stole i grzeczności. Tytuł "Mistrza Savoir vivre" zdobyła na poziomie klas czwartych- klasa IVA, na poziomie klas piątych - klasa VA, na poziomie klas szóstych - klasa VI A. Gratulujemy sportowcom!

Dzień Patrona w klasach I - III obchodzony był również bardzo uroczyście. Uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Obejrzeli prezentację multimedialną, poświęconą postaci Tadeusza Kościuszki i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o jego życiu i dokonaniach. Zdobytą wiedzę wykorzystali podczas zajęć edukacyjnych. Zadaniem, które chętnie wykonały wszystkie dzieci było ułożenie portretu patrona z puzzli i pokolorowanie go.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska