Wizyta w Muzeum Diecezjalnym Drukuj

Wizyta w Muzeum DiecezjalnymJuż po raz trzeci klasa IV c wraz z wychowawcą w ramach projektu "Płock na Szóstkę" wybrała się na spacer po Płocku i tym razem odwiedziła Muzeum Diecezjalne, gdzie spotkała się ze sztuką sakralną. Niewielki ceglany budynek sąsiadujący z Bazyliką Katedralną, kryje w sobie jedną z największych w Polsce kolekcję pasów kontuszowych i szat liturgicznych. W skarbcu diecezjalnym uczniowie mieli okazję zobaczyć bezcenne zabytki sztuki sakralnej, m. in. Hermę św. Zygmunta - patrona Płocka oraz kielich z pateną. Na uwagę zasługuje również ekspozycja "Chrystus w sztuce", która prezentowała imponujące zbiory malarstwa i rzeźby sakralnej. To była bardzo pouczająca wyprawa.

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,  ul Miodowa 18,  09 - 400 Płock,  tel. 24 366 25 60, e-mail: sekretariat@sp17.plocman.pl

Redaktor serwisu: Marzena Kowalska